Bünyan Halısı Yıkama

BÜNYAN HALISI YIKAMA

Güngören Halı Yıkama firmamız “Bünyan halısı yıkama” hususunda uzmanlaşmış ve bu konuda profesyonel hizmet vermektedir. Bünyan halılarını nasıl yıkadığımızdan bahsetmeden önce sizlere Bünyan halısı hakkında kısa bilgi verelim:

Adını Kayserinin Bünyan ilçesinden alan Bünyan halıları oldukça özel ve kaliteli  el dokuması halılardır. Türk halıcılığın en önemli halıları arasında gösterilen bu halı çeşidi el dokuması olması sebebiyle de oldukça kıymetli kabul edilen halılardır. Bu sebeple adını sadece Türkiye’de değil tüm dünyada duyurmayı başarmıştır. Adeta bir halı fabrikası konumunda olan Bünyan’da yöre halkı ortalama 6 m2lik bir halıyı bir aylık sürede dokurlar. Son yıllarda ne yazık ki ekonomik koşullar nedeniyle eskisi gibi dokunmamaktadır. Ama ne olursa olsun zamanın eskitemediği bu halıların el dokuması olmaları nedeniyle makine halılarına göre daha şık bir görüntü sundukları şüphesizdir. Daha çok kökboyası ile boyanan ipliklerle dokunan bu halıların canlılığını uzun yıllar koruması için Bünyan halısını yıkama da ayrı bir önem taşımaktadır.

Bünyan halısı yıkama

Bünyan halısı nasıl yıkanır?

Yukarıda kısaca özelliklerinden bahsettiğimiz bu özel halıların tabi ki yıkanma işlemi de özel olmak durumundadır. İlk olarak Bünyan halısı yıkama esnasında son derece hızlı ve atik davranmak zorundasınız. Özellikle tüyleri uzun olanlarda fırçanın tüy aralarına etki etmesi temizliği için son derece önemlidir. Kullandığınız halı yıkama şampuanın da halının renklerine zarar vermemesi için doğru seçilmesine gerçekten çok dikkat edilmelidir. Bünyan halısı yıkama işlemi bittikten sonra hızlıca durulanıp renklerinin birbirine karışmaması için de kurulama aşamasında da maksimum önem gerektiren bu halıların yıkanması anlaşılacağı gibi hiç de kolay bir iş değildir. Bu noktadan yola çıkarak son derece kıymetli olan Bünyan halısını yıkamaya girişmeden önce gerçekten iyice bir araştırıp düşünmekte fayda vardır. Mutlaka konunun uzmanı bir halı yıkama firmasına verip işi riske atmadan halınızı daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güngören halı yıkama firmamız Bünyan halı yıkama konusunda yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzmanlaşmıştır. Garantili olarak yıkadığımız halılarınızı hiç bir sorunla karşılaşmadan teslim alabilirsiniz. Bünyan halılarınızı iyi günlerde kullanmanızı dileriz.

Bünyan halısı yıkama