Halı Lekesi Nasıl Çıkar

Halı Lekesi Nasıl Çıkar?

Güngören halı yıkama olarak tüketicileri bilinçlendirmek için zaman zaman makaleler yazıyoruz. Bunlardan biri de sık sık karşımıza çıkan ” halı lekesi nasıl çıkar” konusu. Bu sayfamızda halı lekesi nasıl çıkar ve yöntemleri hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle halıdaki lekeyi iyi tanımamız gerekmektedir. Zira her lekenin ayrı çıkarma yöntemi vardır. bu sayfada hepsini yazamasak da belli başlı lekeleri yazmaya çalışacağız. Dikkat etmeniz gereken konu, eğer lekenin çıkmama gibi bir kuşkunuz var ise mutlaka profesyonel destek almanız yani iyi bir halı yıkama firması ile iletişime geçmeniz çok önemlidir. Lekeyi iyi teşhis ettikten sonra lekeye uygun çıkarma yöntemi belirlenir. Daha sonra leke çıkarma işlemine başlanır.

Halı lekesi nasıl çıkar

Halıdan leke çıkarma:

Dedik ya halıların temizliği konusunun nasıl olduğu da çok önemlidir. Çünkü hiçbir kadın evinde lekeli halılar istemez. Halılarının daima ilk günkü gibi kalmasını ister. Bu yüzden de halılardaki lekeler görüntüyü olumsuz etkileyeceği için bu lekeleri çıkarmak bazen kâbusumuz bile olabilir. Bu nedenle özellikle küçük çocuğu olan kadınlar için halı lekesi nasıl çıkar sorunuza birkaç tüyo verelim.

Halı lekesi nasıl çıkar

Öncelikle şunu söylemek de fayda var. Aşağıda belirttiğimiz yöntemler hemen o anda müdahale edilmesini gerektiren yöntemlerdir. Gelelim halı lekesi nasıl çıkar sorunuzun yanıtına.

⦁ Lekenin üzerine cam sil dökerek.
⦁ Aynı şekilde lekenin üzerine ılık su döküp tıraş kremi veya diş macunu sürüp çok fazla bastırmadan ovalayarak ardından da başka bir bezle duru su kullanarak lekeyi çıkartabilirsiniz.
⦁ Maden suyu da içindeki minerallerin etkisi ile başka bir leke çıkartıcı yöntemi olarak değerlendire bilirsiniz.
⦁ Lekenin üzerine kâğıt havlu vb. bir şeyle fazlalığın emdirilmesinden sonra üzerine buz torbası koyup lekenin donmasını sağlamak ve sonrasında hafif kazıyıp elektrik süpürgesi ile çektirerek de temizleme uygulayabilirsiniz.
⦁ Bunlar yeterli gelmezse halıyı ılık bir suyun için halı yıkama deterjanı ve birkaç kaşık sirke koyarak da çok bastırmadan temizleye bilirsiniz.
Bütün bunların yeterli gelmediği durumlarda ya kendiniz ya da iyi bir halı yıkama firmasına vererek halıya komple yıkama işlemi uygulayarak lekeden kurtulabilirsiniz.

Güngören halı yıkama olarak tavsiyemiz leke çözümleri için profesyonel bir halı yıkama firmasına halınızı yıkatmanız. Çünkü her ne kadar yukarıdaki işlemler pratik gibi gözükse de kesin sonuç vermeyebilir. Makine halılarını nasıl yıkadığımızı şu sayfadan görebilirsiniz: https://www.gungorenhaliyikama.net/makine-halisi-yikama

Halı lekesi nasıl çıkar