Halı Temizliği

Halı temizliği özellikle ev hanımları için vazgeçilmez bir temizlik işi arasında yer alır. Ancak temizliği de bir o kadar can sıkıcıdır. GÜNGÖREN HALI YIKAMA olarak tecrübelerimizden de yararlanarak sizleri bu konuda biraz bilgiler vermeye çalışacağız.

Halı insanların rahat ve sıcak bir taban arayışı sonucu ortaya çıkmıştır. Ayrıca özellikle kadınlar için ev dekorasyonu açısından da çok önem verdikleri bir malzemedir. Bu nedenle halı alırken evimizin eşyalarına uyması çok önemlidir. Bu nedenle halıyı en son olarak almak daha kolay bir çözüm olabilir. Birçok çeşidi ve özelliği bulunan halıların ilk günkü görüntülerini kaybetmemeleri de en az aldığımız halının evimize kattığı şıklık kadar elbette önemlidir. Sonuçta evimize gelen insanların en çok dikkatini çeken noktalardan biri de halılarımız ve bu halıların temizliğidir. Tabi ki her halının temizlenme süreci ve yıkama yöntemleri de halıların çeşitliğine göre değişiklik göstermektedir.

Halı temizliği

Güngören halı yıkama firmamız halı yıkama konusunda uzman ve Güngören ilçesinin en iyi halı yıkamacılarından biridir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar

Her şeyden önce halıyı temiz kullanmak çok önemlidir. Günlük olarak süpürmek, odayı haftada bir kez havalandırmak, başlıca hususlardır. Burada şu noktayı dikkatinizi çekmek isterim: Halı ve leke ilişkisi çok can sıkıcı bir konudur. Lekeler oluştuktan sonra çıkarma süreci baş ağrıtabilir. Bunun için lekeler oluşmadan önlem almamız halının temizliği konusunda büyük öneme sahiptir. Özellikle çocuklu evde çocukların oyun zamanlarında halının üzerine bir bez örtmek, halı temizliğinde en etkili çözümlerden biridir. Halı leke çıkarma sayfamızda oluşan lekelerin nasıl çıkacağı konusunda bilgiler verdik. Lekeler için ilgili sayfamıza ziyaret edebilirsiniz.

Halı temizliği

Halıların günlük temizliği günümüzde bütün evlerde bulunan elektrikli süpürge ile süpürülerek tozları alınması ile yapılmalıdır. Zaman zaman kullandıkça sadece süpürmek yeterli olmayacağı için ıslak veya nemli bir bezle halının üzerini silerek yıkma işlemini de geciktirebiliriz.
Eğer ki halıların üzerine herhangi bir şey dökülürse lekeye hemen müdahale etmek çok önemlidir. Bu anlamda soda ve karbonat iyi bir leke çıkartma seçeneğidir. Bunların dışında annelerimizden bildiğimiz klasik arap sabunu ile temizleme de bu konudaki etkisini hala sürdürmektedir.

Bu sayfada halı temizliği konusunda sizlere pratik bilgiler verdik. Halılarınızı temiz ve iyi günlerde kullanmanızı dileriz.

Halı Temizliği

Halı Temizliği