Halı Yıkama Yöntemleri

Güngören halı yıkama fabrikası tecrübelerinden de yararlanarak bu sayfada halı yıkama yöntemleri ile ilgili bilgiler vermeye çalışmıştır. Evlerimizin baş tacı halıların yıkanma yöntemleri halıların çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Bu sayfada sizlere halı yıkama yöntemlerinden bahsedeceğiz. Güngören halı yıkama firmamız her zaman işi ustasına bırakılmasını tavsiye etmektedir. Zira firmamız bünyesinde oluşan sorunları anında ilgili servisi çağırarak çözmekteyiz.

Halı yıkama yöntemleri

Peki, bu halılar kirlendiğinde ne yapmalıyız, Nasıl temizletmeliyiz, Hangi halı yıkama yöntemlerine başvurmalıyız?

Halıları, yıkatmak için birçok yöntem vardır. Ama eğer ki doğru halı yıkama yöntemlerini bilmiyorsanız halınız için doğru yöntemi seçmeniz zor olabilir. Öncelikle burada yıkatacağınız halının özelliklerini bilmek bu anlamda bize fazlasıyla yarar sağlayacaktır. Bu yüzden halı alırken bu teknik bilgileri öğrenmeyi kesinlikle atlamayın. Şimdi size yardımcı olabilecek bazı halı yıkama yöntemlerini paylaşalım. Tabi bu yöntemler profesyonel halı yıkama firmalarında uygulanan yöntemlerdir:

Halı Yıkama Yöntemleri

  • Derinlemesine halı yıkama yöntemi: Halı yıkama konusunda en külfetli olan yöntemdir. Bu yöntemde halılar ilk önce toz alma odalarında tozlarından arındırılırlar. Daha sonra halı yıkama makineleri ile halı yıkanıp durulama işlemine alınır. Ardından durulanıp kurulama odasına alınıp kurutulan halılar. Son kez kontrolden geçtikten sonra halı paketlenip sahibine teslim edilir.
  • Şampuanla halı yıkama yöntemi: En çok kullanılan ve en ekonomik olan yöntemdir. Detaylı bir işlem gerektirmediğinden halı şampuanı ve makine bu işlem için yeterlidir. Ama halıda yırtık veya herhangi bir hasar varsa dikkatli olmak lazım.
  • Buharla halı yıkama yöntemi: Birçok anlamda etkili bir yöntem olduğu için sıkça başvurulan diğer bir yöntemdir. Buhar deyince buharla yıkandığını sanmayın. Yüksek sıcaklıkta suyun tazyikle halıyı püskürtülmesi ile halının yıkandığı bir yöntemdir. Halıya derinlemesine nüfus ettiğinden detaylı halı yıkama yöntemine en yakın olan yöntemdir aynı zamanda. Ama atlanılmaması gereken nokta yıkattığınız halının kaç derece suyla yıkanması gerektiğini bilmek halının zarar görmemesi için çok önemlidir.
  • Kuru temizleme ile halı yıkama yöntemi: Bu yöntemde su kullanılmaz. Yüzeysel bir temizlik düşünüyorsanız bu yöntem ideal olandır. Aynı zamanda suyla yıkanması riskli olan halılarda da kullanılan bir yöntemdir.
  • Köpüklü halı yıkama yöntemi: Son olarak değinmek istediğimiz bu yöntem buharlı halı yıkama yöntemi ile birlikte yapılırsa daha iyi sonuç verir. Döner başlıklı bir fırça ile halının üzeri köpürtülerek bekletilir. Ardından bir süre bekletildikten sonra köpük vakum makinesi ile çekilerek temizlenir. Ama köpüğün tam temizlendiğinden emin olmak için ardından buharlı yıkama yöntemi uygulanarak köpükten tamamen arındırılması gerekir.

Bütün bu uzun yıkama aşamalarından kurutmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Halı yıkama fabrikamızda halılarınız ilk günkü gibi temizlenmiş bir şekilde teslim edilmektedir. Halı temizliği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için şu sayfamıza bakabilirsiniz: https://www.gungorenhaliyikama.net/hali-temizligi

Halı yıkama yöntemleri
Halı yıkama yöntemleri