Koltuk Yıkama

Güne başladığımız ilk anlardan itibaren vaktimizin çoğunu koltuklarımızın üzerinde geçiririz. İşten eve geldiğimizde, koltukların üzerine otururuz, günün yorgunluğunu atarız. Bu nedenle de koltuklar evlerimizin ve iş yerlerimizin vazgeçilmez parçalarıdır. En konforlu koltukları seçmek için uzun zamanlar ayırır, önemli miktarlarda harcamalar yaparız. Ancak sonrasında gerekli özeni göstermediğimiz için koltuklarımız kirlenir, yıpranır ve eskir.

Güngören koltuk yıkama

Güngören Halı Yıkama firmamız, koltuklarınızın eskimesine giden ilk aşamada, yani kirlenme aşamasında duruma müdahale eder ve koltuklarınızı daha çabuk eskimekten kurtarır. Koltuklar da her eşya gibi zamanla mutlaka eskiyecektir. Ancak temiz tutulmayan koltukların kullanım ömürleri her daim çok daha kısa olacaktır. Koltukları temiz tutmak için de tek seçenek söz konusudur: Koltuk Yıkama …

Koltuklar teferruatlı bir üretim süreci ile üretilmiş olsalar da kabaca bakıldığında kumaş ve sünger olarak iki kısımda incelenebilirler. Kumaş kısmı dışarda kaldığı için kirlenmeye en açık bölge burasıdır. Ancak sünger kısmı içeride kaldığı için hiç kirlenmeyeceği düşünülmemelidir. Zira kumaşta biriken kirler, zamanla süngere doğru geçmektedir. Üstelik sünger içerde kaldığı için kirlendiği gözle görülmemekte; bu da süngerin kirlenmesine zamanında engel olunmasının önünü kapatmaktadır. Koltuk yıkama işlemini kendi evlerinde, kendi imkanlarında yapmak isteyen kişilerin yanlış uygulamaları da bu kirliliği oldukça arttırmaktadır. Çünkü Güngören Halı Yıkama personeli uygun ekipman ve deterjanlar ile koltuk yıkarken, kişiler koltuklarını bastırarak silmektedirler. Bastırma işlemi maalesef yüzeydeki kiri temizlemek yerine iç kısma, süngere göndermektedir.

Güngören koltuk yıkama

Koltuk yıkama için işin uzmanını yani Güngören Koltuk Yıkama personelini seçen kişilerin koltukları öncelikle incelenmekte; kumaşın özelliği ne ise ona göre deterjan kullanılmaktadır. Kullanılan deterjanların insan ve evde bulunması muhtemel evcil hayvanlara zarar vermeyecek şekilde seçilmesi de çok önemlidir. Koltuğa öncelikli olarak gereken deterjanlar verilerek katılaşmış kirin çözülmesi sağlanır ve böylece koltuk yıkama süreci başlar. Kabaran kir temizlendikten sonra, koltuğun sünger kısmına deterjan verilir. Ardından vakumlu makineler sayesinde, sünger bölüme verilen deterjan, su verilip çekilerek arındırılır. Vakum makinesinden temiz su gelene kadar işleme devam edilir. Güngören koltuk yıkama uzmanlığı koltuklarınıza zarar vermeden temiz bir şekilde size teslim eder ve koltuk yıkama işlemini tamamlayarak adresten ayrılır.

Güngören Halı Yıkama sayfamızı da mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Koltuk yıkama