Kuru Temizleme

Kuru temizleme firmamızın uzman olduğu diğer temizlik alanlarından birisidir. Her çeşit giysinizi firmamız bünyesinde garantili olarak temizletebilirsiniz.

Firmamız sektöre Kuru Temizleme ile 1970’li yıllarda girmiş ve kısa zamanda kendini sevdirmiştir. Doğal olarak müşteri çevremiz artmış ve diğer temizlik alanlarında da hizmet vermeye başlamıştır. Kuru Temizleme baba mesleği olduğu için bilgi birikiminde büyük avantajlarımız olmuştur. Hata kabul etmeyen bir alan olduğu için Kuru Temizleme çok dikkat isteyen bir meslektir. Neden hata kabul etmez?

KURU TEMİZLEMEDE DİKKAT EDİLECEKLER

İnsanların sosyal yaşamlarında davranışları kadar önem taşıyan bir şey daha vardır: kıyafetleri. Kıyafetler kimi zaman sosyal statünün bir göstergesi, kimi zaman da kişinin karakteri hakkında büyük bir gösterge görevi görmektedir. Kıyafetlerin temiz olması bu nedenle çok önemlidir. Kuru temizleme kıyafetleri en doğru şekilde, zarar vermeden temizlemenin doğru yollarından bir tanesi, hatta en önemlisidir. Aşağıdaki resimde profesyonel şekilde ütülenmiş gömlekleri görebilirsiniz.

Güngören kuru temizleme

Kuru temizleme yapılmadan önce mutlaka, temizlenecek olan kıyafetin etiketine bakılmalıdır. Çok çeşitli kumaş türleri ile çok çeşitli giyisiler üretildiği düşünüldüğünde; her giysinin aynı şekilde temizlenmeyeceği sonucu ortaya çıkmaktadır. Giysiler, yıkanmaması gereken bir şekilde yıkanırsa temizleme işlemi, giysinin hiç giyilemeyecek bir hale gelmesine neden olabilmektedir. Kuru temizleme işlemini, giysiyi teslim alma aşamasından temizlemeyi yapma aşamasına kadar uzman kişilerin yapması çok büyük bir önem teşkil etmektedir.

Giysinin müşteriden teslim alınması esnasında, işinde uzman bir ekip tarafından detaylı bilgi muhakkak kişiye verilir. Ne kadar sürede, ne şekilde temizleneceği; var ise çıkması mümkün olmayan lekeler detaylı bir şekilde anlatılır. Böylece müşteri alacağı hizmeti tüm ayrıntısı ile bilerek ürünü teslim eder. Her insan için kıyafetleri önemlidir. Bu nedenle de kuru temizleme sadece bir temizleme işi değil, aynı zamanda insanların değerlerine saygı duyma işidir.

Güngören kuru temizleme
İş yerimizin dıştan görüntüsü

Kuru temizlemede kullanılan makineler, ebat olarak oldukça büyük makinelerdir. Makinelerin mantığına derinlemesine bakmak, işin uzmanı olmayan kişiler için çok kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bu nedenle, makinelerin nasıl işlediğine yüzeysel olarak bakmak yeterli olacaktır. Bir çamaşır makinesi ve bir kurutma makinesinin tek makinede birleşmesi olarak düşünebileceğimiz kuru temizleme makineleri, belirli bir sistem ile tek makinede temizleme yapmayı sağlamaktadır.

Kuru temizleme yapılmadan önce leke kıyafet üzerinde çok uzun süre beklememiş olmalıdır. Bekletilen leke kıyafete iyice nüfuz ettiğinden dolayı, işlem sonrasında lekenin çıkmamış olduğunu görme ihtimali doğabilmektedir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kuru temizleme işleminin çıkarabildiği leke çeşitleri artmıştır ve artmaktadır. Genel olarak bakıldığında uzman kişiler tarafından uygulanmış bir kuru temizleme; yağ, pas, mürekkep, şarap, çikolata gibi çıkması zor lekeleri çıkarabilmekte, işlem sonrasında söz konusu lekeden eser kalmamaktadır.

Güngören Halı Yıkama firmamız Kuru Temizleme hizmeti ile tüm Güngören’e hizmet vermektedir. Ayrıca Koltuk yıkama hizmetimizi de incelemek isteyebilirsiniz: https://www.gungorenhaliyikama.net/koltuk-yikama

Güngören kuru temizleme
Gömleğin ütülenme aşamasındaki görüntüsü
kuru temizleme
Ütülenmiş servise bekleyen kabanlar
Güngören kuru temizleme dükkan resmi
Güngören kuru temizleme dükkan resmi köşe görüntüsü