Şagi Halı Yıkama

Şagi halı yıkama alanında uzman olan firmamız garantili yıkama yapmaktadır. Son zamanlarda özellikle yeni evli bayanların evleri için rağbet gösterdiği bir halı türüdür. Sık, kısa tüylü, yumuşak ve uzun tüylü çeşitleriyle üzerinde gezinmesi oldukça hoştur. Çocukların da hoşuna gider ve üzerinde oynarlar. Bu halıların rahatlığı ve güzel görünmelerinin dışında temizlik sorunu vardır. Bakımları zor gibi görünse de, yıkanması için çözümler yok değildir.

Bu halının uzun tüyleri arasına giren kıl, toz, kir, böcek ve mikroplardan arındırmak için bazı yöntemler vardır. Şagi halı yıkamada önce halının tozunun alınması gerekir. Böylece barındırdığı toz ve kirleri az da olsa silkelemiş oluruz. Ardından çok sert olmayan bir fırçayla temizlemek gerekir. Fırçayla halının içine nüfus eden saçları toplayamıyorsak gırgır tercih edilebilir. Sonrasında nemli bir mopla halının üzerinden geçilebilir. Bu işlemle saçları ve tozları toplamak daha kolay olacaktır. Kir mop üzerinde birikecektir. Halının tüyleri ince değilse, Arap sabunu veya sıvı sabunla halı silinir. Akabinde durulanarak kurutma odalarına gönderilir.

Şagi halı yıkama
Şagi halı yıkama resmi

Evde yapılan yıkama devri çoktan bitmiştir. Bu yüzden yılda en az bir defa halı yıkama firmalarına vermeniz gerekir. Şagi halı temizliği için kurulmuş özel firmalar vardır. Bu firmalarda halılar önce toz alma makinesiyle kirlerinden arındırılır. Sonrasında otomatik halı yıkama makinesinde iyice temizlenir, durulanır. Kapalı kurutma odalarında kurutulduktan sonra paketlenir, müşterilere teslim edilir. Halılarınızın temizliğinden emin olamadıysanız, bu iş için kurulan özel halı yıkama firmalarına başvurabilirsiniz.

Şagi halı yıkama konusunda uzman olan Güngören Halı Yıkama firmamız şagi halılarınızı titizlikle yıkamaktadır. Bunun için halı yıkama makinemizde şagi halılar için özel fırçalar kullanmaktayız. Böylelikle şagi halıların diplerine kadar yıkanmış ve temizlenmiş olmaktadır.

Şagi halı yıkama
Yıkanmış Şagi Halı
Şagi halı yıkama
Paketlenmek üzere kontrol edilen Şagi halı