Step Halı Yıkama

Step halı, desenleriyle, konforuyla son zamanlarda evlerde tercih edilen bir halı olmuştur. Her güzelliğin bir zorluğu vardır. Bu model halıları temiz tuttukça gözümüze daha hoş gelirler. Güngören Halı Yıkama olarak firmamız step halı yıkama konusunda uzmanlaşmış ve kendini kanıtlamış bir firmadır. Güngören step halı yıkamada üstün kalitesi ile diğer firmalara fark atmaktadır. Aşağıdaki resimlerde yıkadığımız halılara ait örnek resimleri görebilirsiniz.

Step halı yıkama

Step halı yıkama teknikleri

Step halıların temizliğinin tekniklerini bilmemiz gerekir. Bu teknik ve yöntemleri uygularsak, halılarımızın görünümü dikkat çekici olacaktır. Düzenli bir şekilde süpürülmesi temizliği açısından yeterli olmamaktadır. Halının alt kısmında tozlar ve kirler yerleşir. İşte bu noktada uzman firmalara ihtiyaç vardır. Hem step halılarınızın ömrü hem de hijyen bakımından profesyonel destek almanız büyük önem taşımaktadır. Güngören halı yıkama firmamız bu konuda size destek vermektedir.

Step halılar nasıl yıkanır?

  1. Halıların yıkanmasından önce toz alma makinesiyle kaba maddeler halıdan arındırılır.
  2. Sonrasında halılar farklı yıkama tekniklerine göre gruplandırılır. Buradan yıkama işlemine geçilir.
  3. Yıkama işleminde yumuşatılmış su, renk koruyucu, bitkisel ve antibakteriyel halı şampuanı kullanılarak yıkamak çok önemlidir.
  4. Leke çıkarıcılar halıya zarar verebilir. Step halı temizliğinde leke çıkarıcılar halının renklerine ve dokusuna zarar vermeden dikkatlice kullanılır.
  5. Devamında halı baskısı tam otomatik step halı yıkama makinesine konur. Bu makinenin bandı vardır. Bandın üzerine konulan halılar, devri ayarlanan gezer fırçalar platformundan geçilir. Step halı yıkamada püf noktası halının fırçalarında gizlidir ve step halıya uygun fırça kullanılmalıdır.
  6. Makinanın halı konulan bandında ıslatma, şampuanlama, fırçalama, gelberi gibi aşamalardan geçerek yıkanır. Bu yıkama bölümüne ana yıkama safhası denir. Yeterli temizlik elde edilene kadar ana yıkama safhasından geçirilir. Bu safhada halıların alt kısımlarının yıkanmasına özen gösterilir.
  7. Durulanma aşaması önemlidir ve bol temiz suyla durulanır. Durulanması yeterli yapılmazsa tozları daha çok çeker ve daha çabuk kirlenir. Yıkama işleminden sonra durulama işlemi yine aynı makinede yapılır. Aynı makineden eş zamanlı olarak durulama yapılır.
  8. Durulama işleminden sonra halılar rulo tipi sıkma makinesinde sıkılır.
  9. 30-40 derece sıcaklıklarındaki kurutma odalarında kurutulduktan sonra halılar tam anlamıyla temizlenmiş olur.
  10. Kuruyan halılar paketleme bölümünde kontrol edilir. Kontrolden geçen halılar artık kullanıma hazırdır. Paketlenerek müşteriye teslim edilir.

Step halı yıkama aşamaları ve teknikleri kısaca bunlardır. Güngören halı yıkama fabrikamızda halılarınız güven içinde yıkanmakta ve temizlenmektedir.

Step halı yıkama


Güngören step halı yıkama

Step halı yıkama


Step halı yıkama resimi