Yerinde Yıkama

Güngören Halı yıkama firmamız Yerinde yıkama hizmeti ile adresinizde yıkanması gereken koltuk, sandalye, yerden yere halılarınız (halıfex) ve oturma gruplarınızı titizlikle ve profesyonel bir biçimde yıkamaktadır. Ayrıca iş yerlerinizdeki koltuklar ve zemin halıları için de firmamızı tercih edebilirsiniz.

Yerinde halı yıkama

YERİNDE HALI YIKAMA NASIL YAPILIR?

Halılar işyerlerinde ve evlerde zeminlerde olduğu için en çok kire maruz kalan ev eşyalarıdır. Sürekli kirlenen birşeyin muhakkak belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekmektedir. Standart halı yıkama süreci olan; halıların adresten alınması, halı yıkama işleminin ardından adrese teslim edilmesi her zaman mümkün olmamaktadır. Zira bazı evlerde, özellikle işyerlerinde halılar zemine sabit olabilmekte ya da halıfleks dediğimiz duvardan duvara halılar kullanılabilmektedir. Böyle durumlarda yerinde halı yıkama ve Güngören halı yıkama uzmanlığı devreye girmektedir.

Halı yıkama fabrikalarında yapılan halı yıkama işleminde olduğu gibi öncelikle halının cinsine bakılmalı, yanlış bir deterjan kullanılarak temizlemek isterken halılara zarar verilmemelidir. Yerinde halı yıkama yapacak olan ekibin işinin uzmanı olması, yanlarında gereken tüm malzemeleri getirmesi de oldukça önem teşkil etmektedir. Zira halılar yerinde yıkanacağı için, ihtiyaç duyulan malzeme yok ise anında ulaşmak mümkün olmayacak, bu da ciddi zaman kaybına yol açacaktır.

Yerinde halı yıkama

Yerinde halı yıkama için alınan randevuya istinaden adrese gelen Güngören Halı Yıkama ekibi, öncelikle işe halıların tozunu özel makineler ile alarak başlayacaktır. Alınan tozun ardından uygun deterjan seçilerek halıya iyice nüfuz etmesi sağlanacaktır. Deterjanın sağlığa herhangi bir zarar vermeyecek olması çok önemli bir nokta olup; farklı firmalar maaliyeti azaltmak için bu hususa yeteri kadar dikkat etmeyebilmektedir.

Deterjanın halıya nüfuz etmesinin ardından, halıya yeterli miktarda su verilerek vakumlu makineler ile bu su çekilmektedir. Burada baz alınan nokta, verilen suyun temiz bir şekilde geri çekilebilmesidir. Eğer yerinde halı yıkama işlemi yeteri kadar iyi yapılmamış ise, halı halen kirli olduğu için verilen su kirli olarak geri gelecektir. Güngören Halı Yıkama her aşamada olduğu gibi bu aşamada da en üst seviyede dikkat göstermektedir.

Yerinde halı yıkama

Son olarak halıların kuru bir şekilde teslim edilmesi gelmektedir. Yerinde halı yıkama sonrasında halılar aynı gün içerisinde kullanılacağı için kuru bir şekilde teslimat yapılması çok önemlidir. Bunun için de halılar güçlü kurutma makineleri ile dikkatli bir şekilde kurutulmalıdır. Nemli kalan halılar ilk aşamada temiz görünse dahi, nemden dolayı zaman içerisinde bakteri üretimine uygun bir ortam oluşturacaklardır.

Hizmetlerimizden biri de Kuru Temizlemedir. ilgili sayfaya şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.gungorenhaliyikama.net/kuru-temizleme

YERİNDE KOLTUK YIKAMA

Firmamız adresinizdeki halıları yıkadığı gibi koltuk, çekyat ve komple oturma gruplarınızı da yıkamaktadır. Koltuk yıkama için ilgili sayfamız şudur: https://www.gungorenhaliyikama.net/koltuk-yikama

Koltuk yıkama
Güngören koltuk yıkama